بوی بد دهان را جدی بگیرید

mouth-smell

تنفس بدبو یکی از مشکلاتی است که در بیماری‌های لثه شایع است و از تجمع غذا و باکتری‌ها بین دندان‌ها و زیر لثه‌ها ایجاد می‌شود. هر چقدر عفونت پیشروی می‌کند تجزیه خون، چرک و مواد غذایی بوی بسیار نامطبوع‌تری را ایجاد می‌کند. بیماری‌های لثه در مراحل اولیه دردناک نیستند و بدون اینکه بیمار متوجه باشد سلامتی او را تهدید می‌کنند. با پیشرفت بیماری درد نیز کم‌کم به سراغ بیمار خواهد آمد.

علائم بیماری‌های لثه

بیماری‌های لثه علاوه بر بوی بد دهان نشانه‌های دیگری نیز دارد.
رنگ لثه: لثه سالم اغلب صورتی است اما عفونت باکتریایی باعث قرمزی لثه در نواحی نزدیک به دندان می‌شود.
تورم: لثه سالم دارای بافتی سفت است اما ابتلا به عفونت آن را نرم و متورم می‌کند.
خونریزی هنگام مسواک زدن: دندان‌های سالم در اثر مسواک زدن و نخ دندان کشیدن صحیح خونریزی نمی‌کند. خونریزی در اثر مسواک زدن ملایم یکی از علائم بیماری‌های لثه است.
سست شدن دندان‌ها: لثه و استخوان فک سالم دندان‌ها را محکم سر جای خودشان نگه می‌دارد. بیماری‌های لثه بافت لثه را نرم و استخوان‌های نگه‌دارنده دندان را تخریب می‌کند. این خرابی به‌مرور دندان‌ها را سست و دردناک می‌کند و منجر به از دست رفتن دندان می‌شود.
پس‌روی لثه: لثه‌ها در حالت طبیعی ریشه دندان را پوشش می‌دهند و از ریشه‌ها محافظت می‌کنند. در بیماری‌های لثه ریشه‌ها به‌خوبی محافظت نمی‌شوند و دندان بیشتر در معرض پوسیدگی قرار می‌گیرد.

لیزردرمانی بیماری‌های لثه

در میان روش‌های مختلف، لیزردرمانی یکی از کارآمدترین تکنیک‌ها برای درمان بیماری‌های لثه است. دکتر اردکانی با در اختیار داشتن تخصص و تجهیزات لازم در این زمینه، لیزردرمانی را به بیماران خود پیشنهاد می‌کند. این روش مزیت‌های زیادی نسبت به جراحی‌های سنتی دارد:

  • ایجاد درد و ناراحتی کمتر
  • دوره نقاهت کوتاه‌تر
  • عدم پس‌روی لثه
  • کاهش خونریزی و التهاب
  • حفظ دندان‌ها تا حد امکان
منابع

http://www.laserdennist.com/gentlelasergumtherapy/theproblem.html
http://www.associatesofdentalarts.com/Services/Joplin-LANAP-LaserTherapy-for-Periodontal-Disease/2457

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>